Óvodánkról

A Don Bosco Nővérek Szent Család Óvodája 1996-ban nyitotta meg kapuit. A szülők és gyerekek nagy örömére jelenleg 4 csoporttal működik, több mint 100 gyerek jár ide. Néhány  pillanat az óvoda életéből:

kinti kép 2020
kert 2020
kert kép 2020
kinti kép
gyertyagyújtás
adventi dekoráció
adventi készülődés
IMG_20201020_093405
közös gyertyagyújtás 2020

Követve Don Bosco lelkiségét meghatározó elveket:

„Minden fiatalban van egy pont, amelyen keresztül megnyerhető a jó ügy számára, minden nevelőnek elsőrendű kötelessége a szívnek ezt az érzékeny pontját megtalálni és használni.”

mikulás szőlő 1

A szalézi nevelői közösség tagjai kézen fogva, Don Bosco szellemében, Megelőző Módszerével, a Jó Pásztor stílusában, a hitből fakadó bizalom légkörében munkálkodnak a gyermekekért, figyelve Jézus szavát és Mazzarello Szent Mária tanácsait:

„Ahol ketten, vagy hárman összejönnek az én nevemben, ott vagyok közöttük” (Mt 18, 20),

„Éljetek az Atya szeretetteljes tekintete alatt!”

„Legyetek mindig vidámak!” Mazzarello Szent Maria

mikulás sziv. (2)
IMG_20201020_093319

Szalézi szellemben, családias szellemben, derűs légkörben nevelünk az élet szeretetére, bizalommal és szeretettel segítve fejlődésüket.

„Sok türelemmel kell törekednünk egy olyan nevelésre, amely során megtanuljuk, vagy újra tanuljuk a sokféle emberi örömet - amelyet a Teremtő életutunkon számunkra tartogat - a ma egyszerűségében felismerni és élvezni.”

Don Bosco

mézesk. csillag
  • A Krisztus-központúság, ahol minden gyermek a pasztorális munka központjában áll.
20180924_100231
szivárvány szánkózás
hó csillag (3)
búza szánkózás
hó csillag
hó szőlő (2)
szivárvány szánk.
pásztorj. búza
pásztorj. szőlő (7)
pásztorj. sziv. (4)

Kedves Szülők!

Örömmel tájékoztatunk Benneket, hogy a 25 éves évforduló alkalmából, óvodánkról készült videó itt megtekinthető.

name

Kedves Szülők és Érdeklődők!

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy újabb fejlesztési lehetőségekkel indul a Nevelési Központ!

Bővebb információkért kattintsatok ide vagy keressétek fel az új honlapot!

www.kersa.hu

E-mail:nevelesikozpont@gmail.com

Adományok

Adományaitokat hálásan fogadjuk az alábbi bankszámlaszámon:

10702019-68330132-51100005

Adventi készülődés

Advent a várakozás, reménykedés, karácsonyra való készülődés időszaka. Óvodásainkkal hétfőnként közös gyertyagyújtással készülünk az ünnepre.

Családi szentmise

Kedves Szülők!

Szeretettel hívunk Benneteket vasárnaponként

16 órától közös családi szentmisére az Ófalui templomba.

name

Örömmel értesítünk Benneteket, hogy óvodánkba parajdi sófal érkezett!